| Startuj z nami | Dodaj do ulubionych | Księga gości | Forum dyskusyjne | Chat | Newsletter | Powiadom znajomego | Poczta | Facebook | Youtube | Google+ |
Polski English Deutsch
Wybrzeże Słowińskie Herb Słupska Mapa Lubinusa Słupsk Słupsk On-line Słupsk Słupsk
- | - Katalog Firm | Słupsk Powiat Firmy | Przetargi | Szukam/dam prace | Ogłoszenia | Pogoda | Kamery | Hejnał Słupski | Herb Słupska | Flaga Słupska | Społeczność Lokalna - | -
- | - Słupsk Powiat | Wyszukiwarka | Klimat | Kalendarz | Słupsk w liczbach | Miasta partnerskie | Plan miasta Słupska | Bezpieczny Słupsk | Bezrobocie Słupsk | Sylwester Słupsk - | -


Słupsk On-line Słupsk On-line / Kurier obywatelski
Kurier nr 20/13.2008 Kurier Obywatelski nr 20/13.2008

Słupska przedsiębiorczoc

Gdzie jest Albert Osik?

Sanmorządowe potyczki

Teatralne zamieszanie

Lepszej komunikacji!

Słupsk w sieci

Swołowo CD.

Rock-Off

Kurier nr 19/12.2008 Kurier Obywatelski nr 19/12.2008

Samorządowe połowinki

Autobusowa przyszłość

Rozbudowa filharmonii

Nowa powieć Odijii

Kurier nr 18/11.2008 Kurier Obywatelski nr 18/11.2008

Półmetek samorządu

Radni podsumowują

O co biega?

Rock-Off

Znów o Bogusławach

Kurier nr 16-17/9-10.2008 Kurier Obywatelski nr 16-17/9-10.2008

Ukraina Zachodnia
Tydzień temu krążyłem po Ukrainie. Być może niektórych obywateli naszego miasta to zainteresuje, bo przecież wielu z nas z tamtych stron pochodzi.

Słupsk mój widzę ogromny...
Znamy już efekt prac ekspertów z instytutu gospodarki wyższej szkoły informatyki i zarządzania w Rzeszowie, którym słupski magistrat zlecił opracowanie koncepcji pt.: "poszerzenie granic administracyjnych miasta Słupska - uwarunkowania rozwojowe i infrastrukturalno-przestrzenne". Blisko stustronnicowy dokument, za który urząd miejski zapłacił około 40 tys. złotych, zaprezentowany został słupskim radnym 18 września.

Kurier nr 14-15/7-8.2008 Kurier Obywatelski nr 14-15/7-8.2008

Wywiad z Pawłem Kryszałowiczem, dyrektorem sportowym i napastnikiem Gryfa 95 Słupsk Paweł Kryszałowicz ma plan i duże ambicje związane z rozwojem słupskiego klubu.

Rok skaterzy czekali na skatepark
Miało być pięknie i profesjonalnie. Grinboxy, funboxy, ramki i rampy do szkolenia jazdy na deskorolkach. Skończyło się na roku oczekiwania, przeprosinach prezydenta i zawiedzionej młodzieży. Tak wyglądała w Słupsku budowa skateparku.

Dzielnicowy - mozaikowy system współpracy
Dzielnicowy, jako policjant pierwszego kontaktu społecznego, musi dużo czasu spędzać w swoim rejonie służbowym. Czy znacie swojego dzielnicowego?

Kurier nr 12-13/5-6.2008 Kurier Obywatelski nr 12-13/5-6.2008

Bogusław V czy Bogusław X?

Czy Słupszczanie są obywatelscy?

Większy Słupsk | Garocin

Kurier nr 10-11/04.2008 Kurier Obywatelski nr 10-11/04.2008

Kto się boi prywatyzacji
Po raz kolejny wracamy do dyskusji o zasadności prowadzenia działalności gospodarczej przez miasto, za pośrednictwem różnych spółek, jednostek i zakładów budżetowych - czy jak byśmy inaczej nie nazwali innych, zależnych od samorządu firm.

Kino faktu po raz drugi w Słupsku
Objazdowy Festiwal Watch Docs Prawa Człowieka w Filmie

Założyłem stowarzyszenie w Słupsku - doświadczania i porady
Jeszcze kilka lat temu, gdy usłyszałem nazwę "organizacja pozarządowa" nie wiedziałem czy chodzi o władze miejskie czy może jakieś fundacje. Z początku z niczym ta nazwa mi się nie kojarzyła. Po około roku nauki gry w zośkę poznałem ludzi ze Śląska, którzy z gry w zośkę przeszli do profesjonalnego uprawiania sportu footbag. Założyli pierwsze w kraju stowarzyszenie zajmujące się footbagiem. Razem z grupą znajomych zainteresowanych zośką postanowiliśmy założyć własną organizację.

Kurier nr 09/02.2008 Kurier Obywatelski nr 09/02.2008

Tadeusz Bobrowski: Zmiany potrzebne od zaraz
W zakresie budownictwa i gospodarki mieszkaniowej gmina nie powinna prowadzić działalności gospodarczej, a zarząd mieniem komunalnym łącznie z lokalami winny wykonywać spółki o charakterze komercyjnym.

Nasza wizytówka
Internet to dziś jeden z najważniejszych kanałów komunikacji, zaś jego użytkownicy to wielomilionowa społeczność, która ciągle się powiększa. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej, jak w tej wirtualnej rzeczywistości radzi sobie Słupsk i co różne lokalne serwisy mają do zaoferowania odwiedzającym.

Miasto i uczelnia: Bez wyręczania
Jak powinna wyglądać współpraca pomiędzy Akademią Pomorską a Radą Miejską i Zarządem Miasta? Otóż nie mam wiele do dodania do tych wstrzemięźliwych głosów, które padały z obu stron. Współpraca ta istnieje od wielu lat i jest nie najgorsza.

Kurier nr 08/02.2008 Kurier Obywatelski nr 08/02.2008

Lokatorska lustracja
Dlaczego w Słupsku rozpoczęła się dyskusja na temat osiedli kontenerowych, do których trafiać by mieli dewastujący mieszkania komunalne lub nagminnie uchylający się od płacenia czynszów? Dlaczego nagle taka idea się pojawia i trafia na podatny grunt? Mam na ten temat swoją teorię.

Strategia - martwy dokument?
Lutową Kawiarenkę Obywatelską chcemy poświęcić polityce mieszkaniowej miasta. Wszystko za sprawą dyskusji jaka przez ostatnich kilka miesięcy toczyła się wśród radnych podzielonych co do strategii mieszkaniowej, jednego z najważniejszych dokumentów, który powstał w 2002 roku oraz sporu, który wywiązał się na tle poziomu zaangażowania miasta w rozwój budownictwa komunalnego.

Kultura, której nie było
Zamiast wpisu do nasza.klasa.pl

Obywatelska jak po grudzie
30 stycznia - wielki dzień mieszkańców Słupska. Radni jednomyślnie przyjęli projekt powszechnej uchwały, która zgłoszona została w ramach obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej.

Świat kręci się wokół Słupska
Masz chyba jakiś żal do Warszawiaków, że nie wiedzą gdzie leży Słupsk i nic nie słyszeli o słupszczanach i ich dokonaniach - usłyszałem kiedyś od znajomego. Dlaczego tak powiedział?

Nie tylko baraki...
Wnioski, komisje i lata oczekiwań. Każdy, kto stara się o mieszkanie komunalne w Słupsku musi uzbroić się w cierpliwość.

Biernacki: Dwumiasto - ale jak?
Już drugą kadencję sztandarowym hasłem prezydenta Kobylińskiego jest wizja utworzenia dwumiasta Słupsk-Ustka. Idea skądinąd słuszna, uzasadniona historycznie i geograficznie, choć jak się okazuje, nie tak oczywista w realizacji.

To pięknie działa
O dwumieście mówi prezydent Słupsk Maciej Kobyliński

Magmen - ikona hard-rocka
Do tej pory na łamach "Kuriera" pisaliśmy głównie o zespołach młodych. Są jednak w Słupsku i takie kapele, o których pisać warto ze względu na wysoką klasę prezentowaną od bardzo wielu lat. Zespół, który przedstawiamy w tym wydaniu, jest bezsprzecznie ikoną pomorskiego hard-rocka.

Sołowin: Nie jestem hamulcowym
Na ostro z Przewodniczącym Rady Miasta w Słupsku Zdzisławem Sołowinem rozmawia Piotr Głowacki.

Pomorski transport - dekada w zapisach
Regionalna strategia rozwoju transportu w Województwie Pomorskim na lata 2007-2020 - transport drogowy, kolejowy, lotniczy, morski, oraz śródlądowy.

Słupsk nie rozumie czym jest uczelnia
Nie sny o lotnisku, tatr czy stadion zadecydują o wielkomiejskości Słupska. Czynnikiem Rozstrzygającym może być silna uczelnia, czego od lat konsekwentnie nie dostrzegają władze miasta. Akademia nie prosi o jałmużnę. Jako jej pracownik apeluję o zainwestowanie w nas chociaż części zysków, jakie miasto ma z uczelni.

Kurier nr 07/12.2007 Kurier Obywatelski nr 07/12.2007

Szybciej taniej do Amsterdamu
Listopad i grudzień to miesiące, w których drżę ze strachu. A to dlatego, że zawsze - co roku - muszę się w tych miesiącach pokazać w Słupsku i to więcej niż jeden raz. Dla mnie to nic więcej jak mordercze pokonanie 461 km, jakie dzieli Słupsk od Warszawy.

Kobiety mają problem?
Dyskusja wokół praw kobiet i zjawiska nierówności często sprowadzana jest do linii frontu między zaciekłymi feministkami, a konserwatywnymi prawicowcami.

Trzeba przekonać normalnych mężczyzn.
-W jednym z wywiadów powiedział Pan, że równość płci jest najtrudniejszą rzeczą na świecie. Dlaczego?

Komunikacja zbiorowa nadzieją miasta.
Słupsk stoi przed jednym ze swoich największych w historii problemów transportowych. Już dziś ciężko jest nam się poruszać w godzinach szczytu, a co będzie za rok czy 5 lat?

Zaparkować w miejskiej dżungli.
Parkometry w Słupsku stoją już od kilku lat. Jak możemy dowiedzieć się z treści uchwały ustanawiającej "Strefę płatnego parkowania" z roku 2003, celem jej utworzenia było "Zwiększenie rotacji parkujących pojazdów samochodowych" ze względu na niewystarczającą ilość miejsc parkingowych. Oczywiście dzięki takiemu rozwiązaniu zyskuje także budżet miasta.

Nie żerujemy na Słupsku
Na ostro z Wójtem gminy Kobylnica

Kurier nr 06/11.2007 Kurier Obywatelski nr 06/11.2007

Rok po wyborach

Kobyliński na ostro

Recepcja Ustki

Miliony z Unii

Rozterki promocji

Muzyka ze Słupska

Kurier nr 05/10.2007 Kurier Obywatelski nr 05/10.2007

Walka o głosy

Idźmy do urn!

Sportowe miasto

Dziady w Nowym

Gdańsk o Słupsku

25 lat karceru

Kurier nr 04/09.2007 Kurier Obywatelski nr 04/09.2007

Wojaże włodarzy

Jakie konsultacje?

Gryf Pany!

Postawmy na kolej!

Chmiel na ostro

Prawdy o rewitalizacji

Kurier nr 03/08.2007 Kurier Obywatelski nr 03/08.2007

Polacy znają Witkacego czy kojarzą go ze Słupskiem?

Redzikowo czy Rębiechowo?

Konsultacje pomocne w rozwoju

Słupski chłopczyk gra w teatrze

Kurier nr 02/06.2007 Kurier Obywatelski nr 02/06.2007

Bez współpracy nie ma promocji! Zarządzanie turystyką w regionie słupskim

Centralizm czy rynek w samorządzie?

Panujmy nad przestrzenią

Słupsk potrzebuje nowych ulic

Kurier nr 01/06.2007 Kurier Obywatelski nr 01/06.2007
Kurier nr 00/05.2007 Kurier Obywatelski nr 00/05.2007

Słupsk Obywatelski
Słupsk Obywatelski to nowy projekt Centrum Inicjatyw Obywatelskich. Jest on skierowany do mieszkańców Słupska.

Letnia Szkoła Liderów
Zapraszamy do udziału w pierwszej Letniej Szkole Liderów.

Nowy portal miejski
obywatelski.slupsk.pl to niekomercyjny słupski portal miejski, który dostarcza informacje o życiu miasta i jest miejscem dyskusji na temat rozwoju wszystkich dziedzin życia Słupska i Pomorza.

Anglia podniesie nam świadomość.
Wyjazd za chlebem do Anglii to poważna sprawa. Przypadku miasta, do niedawna 100-tsięcznego, nawet bardzo poważna. Dlatego, że po niespełna trzech latach po otwarciu Unijnych granic Słupsk cierpi na dramatyczny brak młodych kadr.

Kultura szansą dla Słupska
Zlokalizowany w jednym z czystych ekologicznie i atrakcyjnych turystycznie obszarów Polski Słupsk, jakby wbrew tym faktom, od lat próbuje uczynić przemysł siła napędową swego rozwoju. Niezależnie od opcji politycznej kolejni włodarze nigdy nie starali się natomiast wykorzystać drzemiącego w nim potencjału kulturalno-turystycznego.

Szok wieczysty
Szok, to chyba najlepsze określenie stanu w jakim znaleźli się wieczyści użytkownicy w Słupsku.
Gry, tapety, aplikacje, polifonia i... wszystko na komórkę kliknij tutaj>>>


Web Informer Button