Słupsk On-line Słupsk On-line / Historia / Wieża Ratusza Miejskiego

Jednym z elementów słupskiego ratusza jest wspaniała 56-metrowa wieża, na którą prowadzi 180 schodów.
Do zwiedzania wieżę udostępniono w 2003 roku. Znajduje się tam galeria portretów burmistrzów i prezydentów.
Na szczycie jest taras widokowy, z którego można podziwiać przepiękną panoramę miasta oraz dolinę rzeki Słupi.

Wchodząc na wieżę nie sposób nie zauważyć nastrojowej galerii zdjęć starego przedwojennego Słupska, oraz portretów pierwszych włodarzy miasta. Wchodząc wyżej napotykamy stary mechanizm zegarowy, który nieprzerwanie działa od stu lat oraz wystawę poświęconą Orłom Polskim (Orły Czaplińskiego).

Wieża Ratusza dostępna jest do zwiedzania. W sezonie wieża ratuszowa otwarta jest dla turystów:
pon. - sob. 9.00 - 15.00
niedziela 10.00 - 14.00

Ceny biletów:
dzieci do 4 lat - bezpłatnie
dzieci 5-10 lat - ulgowy 1 PLN
ulgowy (młodzież, emeryci i renciści) i grupy od 10 os. - 2 PLN
normalny - 3 PLN

W holu na piętrze przy wejściu na wieżę prezentowany jest Klucz do Europy i figurka Słupskiego Niedźwiadka Szczęścia.

Opracował Słupsk On-line na podstawie tekstu Urzędu Miejskiego w Słupsku.